Změna otevírací doby

Vážení zákazníci, od 30. listopadu budeme mít otevřeno v úterý a pátek od 18 do 20 hodin, další časy podle domluvy. K plnému provozu se vrátíme opět na jaře. Dotazy ohledně nových kol a servisů na telefonu 774 421 111. Děkujeme za pochopení!

Označeno v Nezařazené

Dovolená

Vážení zákazníci, od 29.9. do 10.10. budeme mít dovolenou. Děkujeme za pochopení.

Označeno v Nezařazené

Omezení provozu – zdravotní důvody

Milí zákazníci, ze zdravotních důvodů máme do odvolání zavřeno (půjde-li vše dobře, cca 24. znovu otevřeme). Chcete-li se objednat na servis, zeptat se na nová kola, volejte 774 421 111 a nějak to vymyslíme :)

Děkuji za pochopení a těším se na vaši návštěvu!

JB

 

Označeno v Nezařazené

Likvidace skladu Pells – SLEVY

Vyprodáváme veškerá kola Pells z loňské a letošní kolekce se slevami až 30 %. Nabízíme horská, crossová, silniční a dětská kola ve slevách, které se nebudou opakovat. Důvodem je změna majitele firmy Pells a s tím spojená likvidace stávajících skladových zásob. Zastavte se, kola rychle mizí. Samozřejmostí je dvouletý servis v ceně.

pells

Označeno v Nezařazené

Výprodej modelů Pells 2017

Sezóna ještě zdaleka nekončí, ale posezónní výprodej letošních modelů od značky Pells je tu!  Slevy desítky procent napříč horskými, silničními i crossovými koly. K tomu jako bonus dvouletý servis zdarma.

Přehled kol ve slevě najdete zde.

Zastavte se k nám na prodejnu, rádi vám vybereme správný model a velikost. Přijďte včas, nebudou :)

Označeno v Nezařazené

Jak mýt hezký kolo

Ano, řeč je o mytí kol a je jedno, jestli máte kolo hezké nebo ošklivé. Čistota je totiž půl zdraví i u biku. Průměrný uživatel kola zvládne vyměnit duši a možná namazat řetěz. Další servisní činnosti jsou nad síly drtivé většiny (zejména víkendových) jezdců. Přitom servis je důležitý i pro dlouhou životnost kola. Jak ji můžete prodloužit, i když vaše technické schopnosti končí u přemýšlení, na kterou stranu se šroubek povoluje a na kterou utahuje? Jednoduše: své kolo pravidelně myjte. Nečistoty, které na kole ulpí během jízdy, totiž poškozují nejen mechanické části kola, ale mohou znehodnotit i rám a lak kola. O brzdném a řadicím výkonu kola nemluvě.

kolo myti

Jak začít?

Pokaždé, když se vrátíte z projížďky v mokru, bahnu nebo sněhu, byste měli kolo umýt dříve, než špína zaschne. Méně se bude samozřejmě špinit kolo na projížďce po suché silnici, než když se s bikem vydáte za deště přes pole, louky a lesy. Pokud jde o krásu, kolu prospějete, pokud ho sem tam přeleštíte, i když na něm zrovna nejedete. Nebo se vám chce před sezónou vyhánět početná pavoučí rodina?

Co budete potřebovat na čištění kola

Kromě trpělivosti v podstatě to stejné, jako když jdete mýt nádobí. Tedy: kýbl horké vody, čisticí prostředek, houbu a kartáč. Na usušení a vyleštění pak kus hadru, ideálně staré bavlněné tričko nebo prostěradlo, které nastříháte na malé kousky. Osvědčily se také liché ponožky, kterých (dle vlastních zkušeností) se dá za sezónu nasbírat plná igelitka. Existuje spousta profesionálního vybavení, které vám různí experti budou nutit, ale dá se to zvládnout i bez něj. Ušetřené tisíce můžete investovat třeba do kvalitnějších plášťů, osvětlení a přilby.

čistička řetězu

Pračka na řetěz prodlužuje jeho životnost

čistič na kola

Čistič kol Force s rozprašovačem

 

Voda je základ. Ale opatrně

Máte-li montážní stojan, kolo do něj upněte, nemáte-li, postavte kolo “hore nohami” (na sedlo a řidítka). Sundejte obě kola, protože pak se dostanete lépe do míst, kam byste se s koly dostávali jen velmi obtížně. Do kbelíku s horkou vodou přidejte mycí prostředek na kola (ideálně biologicky rozložitelný saponát, ať lední medvědi netrpí) a kartáčem, smetáčkem nebo houbou celé kolo namočte pěnovým roztokem. Opatrně omyjte houbou nebo smetáčkem hrubé nečistoty, poté můžete pokračovat houbičkou, malými kartáčky (na špatně dostupná místa se hodí starý kartáček na zuby). Jakmile bude vše vydrhnuté, kolo opláchněte čistou horkou vodou. Můžete použít i zahradní hadici, ale jen slabý proud s rozprašovačem. Snažte se dostat co nejméně vody do rámu, proto určitě zapomeňte na vysokotlaké čističe. Tlak vody totiž pronikne i do jinak utěsněných ložisek a nenávratně je poškodí. Ano, závodníci svá kola za 80 tisíc od bahna umývají wapkou, ale také po sezóně kolo zahodí a dostanou nové od sponzora.

Tedy zpátky k houbě a hadru: jakmile máte umyto vodou, přichází na řadu sušení. Ideální je kombinace slunce, tepla a bavlněného hadru, který zároveň kolo vyleští. Pokud jste si už připravili igelitku s lichými ponožkami, natáhněte je na ruce – nyní máte k dispozici nepřekonatelné nástroje pro dokonalé vyčištění laku!

Kola: mýt či nemýt

Určitě ano. Mytím můžete prodloužit i životnost kol, ráfků a výpletu. U ráfkových brzd nečistoty, které ulpí na ráfku, fungují při brzdění jako brusivo. To nadměrně opotřebovává stěnu ráfku. Proto vždy nezapomeňte důkladně umýt ráfky a brzdové gumičky. Pravidelně také hadrem přeleštěte dráty a niple výpletů, váš mechanik vám při centrování kol stopro poděkuje. Pozor dávejte u mytí kola s kotoučovými brzdami – jakákoliv sebemenší mastnota může znehodnotit brzdové desky, kotouče proto po mytí důkladně odmastěte čističem brzd.

Máte čisté kolo? Váš mechanik vám poděkuje :-)

Kdo maže, ten jede

Neplatí to jen pro běžkaře. Poté, co kolo vysušíte, suchým hadrem pořádně vydrhněte i řetěz. Budete překvapení, až zpod nánosů šmíru vyleze stříbrný řetěz. Na čistění samotného řetězu se samozřejmě hodí speciální pračka, kterou je dobré čas od času použít. Na pravidelnou očistu po vyjížďce však postačí hadr. Nakonec nezapomeňte řetěz správně promazat, stejně tak můžete ošetřit měnič a přesmykač, případně bowdeny. O tom ale jindy.

Označeno v Nezařazené

Elektrokola Lectron skladem!

Rozšířili jsme pro vás nabídku elektrokol. Značka elektrokola Lectron vznikla na základě rakousko-české spolupráce. Široká nabídka crossových kol, horských i městských elektrokol za velmi příznivé ceny, dojezd až 160 km, podsvícené LCD displeje s funkcemi cyklocomputerů, li-ion baterie Samsung a Panasonic a mnoho dalšího. Zastavte se k nám do obchodu a kola si vyzkoušejte.

altezza-tyrkys-lectron-2017-1

Elektrokola brno

citana-mx-lectron-2017

Lectron Citana

tourer-lectron-2017

Elektrokolo Lectron Tourer

logo-lectron_0

 

Označeno v Nezařazené

Výprodej kol Pells a Acstar

Pells

Vyprodáváme loňské a letošní modely kol Pells a Acstar. Nyní máte možnost nakoupit horská 29″, 27,5″ i 26″ kola, crossová i silniční kola a dětská kola se slevami až v řádech desítek procent.

Jaká kola jsou ve slevách?

Aktuálně můžete výhodě nakoupit kola Pells a Acstar. Pells nabízí široký výběr modelů za výprodejové ceny, jejich přehled najdete zde.

Z kol výrobce Acstar máme na prodejně crossové modely Crossfire 100, Crossfire 300, Crossfire 700, k dispozici jsou také horská 26″ kola Rockfire 900 a Rockfire 700.

Jak to u nás funguje?

Protože jsme omezeni místem v malém krámku, většinu kol máme na objednávku. Výprodejová kola Pells a Acstar však můžete mít po domluvě na prodejně do druhého dne. Kolo si pak můžete projet a vyzkoušet, rádi vám upravíme posed např. výměnou představce, řidítek, sedla apod. Samozřejmostí je možnost montáže doplňků z širokého výběru.

Proč nakoupit u nás?

Sice vám nedáme možnost prohlédnout si na prodejně stovky různých kol, ale díky individuálnímu otevřenému přístupu vám poradíme, který model je pro vás ten nejvhodnější. Na všechna kola (nové modely i ty zlevněné) od nás dostanete bonus – 2 ROKY SERVISU ZDARMA. Proč? Protože každému kolu, které přejede náš práh, jednoduše věříme. Neprodali bychom vám nic, na čem bychom sami nejezdili.

Označeno v Nezařazené

Nabídka reflexních doplňků

Od soboty bude pro chodce platit povinnost nosit reflexní prvky na silnicích mimo obce. V naší nabídce najdete reflexní pásky, vesty, oblečení s reflexními prvky a další doplňky pro bezpečný pohyb ve tmě.

reflexní doplňky

reflexní doplňky

Označeno v Nezařazené

Jak nastavit tachometr na jízdní kolo

Aby cyklo tachometr ukazoval správné hodnoty rychlosti a vzdálenosti, je potřeba jej nastavit. Nejjednodušší je samozřejmě se za námi zastavit a během chviličky vám tachometr nastavíme, ale pokud nemáte čas a cestu, zde najdete návod.

cyklocomputer počítač kilometrů tachometr

Kdy musím nastavit tachometr

Před prvním použitím. Existuje totiž hodně velikostí kol a právě průměr, respektive obvod kola váš počítač využívá pro výpočet rychlosti. Jednoduše, jakmile magnet ve výpletu jednou oběhne kolem čidla, ujeli jste vzdálenost odpovídající obvodu kola. Nastavovat budete tachometr pravděpodobně také při výměně baterie. Některé modely jsou vybavené pamětí, ale raději počítejte s tím, že o data přijdete.

Jak nastavit obvod kola

Součástí balení každého tachometru je manuál. V něm najdete tabulku s nejběžnějšími rozměry kol a jejich obvody většinou v milimetrech. Na boční straně pláště najděte jeho rozměr a v tabulce vyhledejte jeho obvod. Ten poté nastavte do tachometru.

Samotný postup vkládání se liší podle jednotlivých značek a modelů cyklopočítačů, ale u většiny se do menu nastavení dostanete zmáčknutím (delším) malého tlačítka „set“ na zadní straně computeru. Zadávání hodnot pak většinou funguje delším podržením předního tlačítka (nemáte-li návod, vyzkoušejte kombinaci jednoho, druhého, obou dohromady apod.). Nastavení potvrdíte většinou dlouhým podržením předního tlačítka, případně dalším zmáčknutím tlačítka „set“ zezadu tachometru.

jak nastavit obvod kola do tachometru

tabulka s nejobvyklejšími rozměry plášťů

Jak změřit obvod jízdního kola opravdu přesně

Pokud jste svůj plášť v tabulce nenašli, nebo chcete mít jistotu, že obvod budete mít nastavený opravdu přesně, můžete ho jednoduše změřit. Na rovném povrchu si připravte svoje kolo tak, aby byl ventilek předního kola dole kolmo k zemi. V tomto místě si na zemi udělejte značku. Tlačte kolo rovně, dokud se ventilek znovu nedostane do stejné pozice (jedna otočka kola). Opět si v tomto místě udělejte značku. Výsledná vzdálenost představuje obvod kola.

Označeno v Nezařazené